למה לקמפסט

הוספת חומר אורגני לקרקע, משפרת את פוריות הקרקע, מוסיפה חומרי הזנה לצמחים, משפרת את תאחיזת המים, מוסיפה מיקרואורגניזמים מועילים לקרקע ומדכאת מחלות של צמחים

חומר אורגני אמור לחזור לאדמה- ככה הטבע התכוון. מחזור הפסולת האורגנית שלנו, בעצמנו, היא פעולה פשוטה שאמורה  להיות בכל בית בישראל, פעולה שדומה לצחצוח שיניים או למקלחת- יש מצב שתפסיקו לצחצח שיניים?

האדם הוא הייצור היחיד בטבע שמייצר פסולת, בטבע, פסולת של יצור אחד היא מזון לאחר, המחזוריות בטבע היא מעגלית ומושלמת שלא כמו התהליך הלינארי שאנחנו יצרנו ומוביל אותנו למבוי סתום.פעם, ה"פסולת" היחידה שייצרנו הייתה פסולת אורגנית, וכל אחד, מבלי לדעת מה הוא עושה, מיחזר את הפסולת הזו בחצר ביתו. פינוי פסולת היא תופעה של המאה ה- 20 שהתחילה בעקבות המהפכה התעשייתית. המהפכה התעשייתית הכניסה לנו לחיים מוצרים שאנחנו לא יודעים איך להתמודד איתם- ואז, התחלנו לייצר פסולת…

סקר הפסולת הביתית של ישראל משנת 2005 מראה כי 42% ממשקל הפסולת הביתית היא פסולת אורגנית, שאריות מזון וירק, אוכל שהתקלקל, קליפות ושאריות ואם תבדקו ממש את הפח אצלכם בבית אז תגלו שזה אפילו 50% ממשקל הפסולת. אנשים רבים חושבים- מה הבעיה, באתר ההטמנה, הפסולת מוטמנת בקרקע- היא כבר תתפרק שם, אבל, כאשר חומר אורגני מוטמן באדמה, אין לו אוויר, כשאין לו אוויר הוא תוסס, בתסיסה משתחרר גז מתאן, אחד הגזים הפעילים ביותר מבחינת אפקט החממה. בנוסף, תסחיפי אשפה המכילים חומר אורגני הם מקור לזיהום קרקע ומי תהום. אותו החומר בדיוק, כאשר נותנים לו את התנאים הנכונים, אוויר, טמפרטורה, זמן- מתפרק והופך לקומפוסט- דשן אורגני לגינה שלכם. כ- 12% מפליטות גזי החממה בישראל מקורןבמטמנות..! כך שפעולה פשוטה של קימפוסט הפסולת האורגנית היא אחת השיטות היעילות להפחתת כמות הפסולת  המוטמנת ויכולה לתרום תרומה אדירה לסביבה! בנוסף, גם הגינה שלכם תרוויח ואתם לא תצטרכו להוציא יותר שקיות זבל כבדות מסריחות ומטפטות כיוון שהמקטע "המסריח" יצא בנפרד!

מה היתרונות של הקומפוסט לצמחים בגינה שלי ?

הוספת חומר אורגני לקרקע, משפרת את פוריות הקרקע, מוסיפה חומרי הזנה לצמחים, משפרת את תאחיזת המים (אפשר להשקות פחות כי המים נשארים באזור בית השורשים ולא מחלחלים ישר למי התהום), מוסיפה מיקרואורגניזמים מועילים לקרקע ומדכאת מחלות צמחים. כך שבמקום לקנות קומפוסט במשתלה, תוכלו לייצר לעצכם בבית קומפוסט איכותי והכי חשוב תזכו להנאה והסיפוק של לעשות את זה בעצמכם!

Please reload

© 2023 by Re3 ltd.