לבתי ספר וגני ילדים

קצת מה עושים

קצת מה עושים

לקהילה

ליווי תהליכי צמצום פסולת והטמעת תהליכי מיחזור

 אנו מאמינים כי מתוך העלאת המודעות לשלושת ה- R ים בתחום הפסולת- הפחתה, שימוש חוזר ומיחזור- ינבעו עשייה ומעורבות יומיומית של התושבים בתחום, מה שיוביל בתורו לעשייה סביבתית רחבה יותר גם בתחומים נוספים. אנו מלווים תהליכי הקמת מרכזי מיחזור, ומבצעים תהליכי הסברה לאוכלוסיות מגוונות ובמגוון דרכים.

הפקת ימי שיא ואירועים קהילתיים-סביבתיים

כחלק מההד הציבורי הנדרש להצלחת התהליכים הסביבתיים ברשות, אנו רואים חשיבות רבה בהפקת אירועים שמחים וחוויתיים בנושא איכות הסביבה שמשלבים למידה עם עשיה תוך משחק ויצירה, המיועדים לכל המשפחה ומשלבים בתהליך ההפקה גורמים חיצוניים  וגורמים מהקהילה. לדוגמא: סדנאות יצירה וחוויה בעלות אמירה למען הסביבה, לצד דוכני הסברה ותחרות סטיקרים בהם משתתפים מדריכי וחניכי תנועות נוער ותלמידי בתי"ס יסודיים ועל-יסודיים, משחקים של הורים וילדים, "חפש את המטמון" ועוד פעילויות רבות ומגוונות.

ליווי תנועות נוער בהטמעת עשייה סביבתית

 אנו עובדים מול תנועות נוער ומלווים אותם בתהליכי קומפוסטציה, בניית מערכים ופעילויות בנושאי הסביבה והעברתם לחניכים וארגון 'מסיבות זבל' מהנות שמהוות את אירוע הדגל השנתי, מתוך כוונה להפכו למסורת, ולהביא את השיח הסביבתי לתוך פעילותם השוטפת, בתנועה ובקהילה.

ליווי יוזמות מקומיות לפיתוח בר-קיימא בקהילה

אנו מאמינים בכוחם של יחידים להניע שינוי קהילתי-סביבתי ביישוב מגוריהם, במעגלי השפעה הולכים וגדלים. לשם כך, השינוי חייב להתחיל ולהתבסס בבית, ומשם – מבלי להיות תלויים בשום גורם חיצוני- ייפנו התושבים באופן טבעי לעשייה אקטיבית יותר גם מחוץ לבית. 

ליווי תהליכי קומפוסטציה – הפרדה וטיפול בפסולת ביתית אורגנית במקור

אנו רואים חשיבות רבה בלקיחת האחריות האישית-משפחתית בטיפול בפסולת זו. הקומפוסטר (מדשן) מהווה פתרון אידיאלי לטיפול בפסולת זו,על מנת להבטיח את הצלחת התהליך לאורך זמן, אנו מלווים את המשפחות באופן שוטף- החל מהתקנת הקומפוסטר וכלה בשיחות מעקב טלפוניות, ניוזלטרים עם מידע רלוונטי וביקורי בית לפי צורך. אנו מלווים תהליכי קומפוסטציה גם במוסדות החינוך ובמוסדות הרשות.

ליווי בתי עסק בתהליכי 'התיידדות עם הסביבה'

כולנו, כצרכנים, משתמשים בשירותיהם של בתי עסק- אם זה בקניות של מוצרי מזון, ביגוד, פנאי, מוצרי חשמל ומוצרים לבית, ואם זה באכילה במסעדות ובבתי קפה. כאנשים המודעים לאיכות הסביבה, כמה טוב היה לו ידענו שאנו מפרנסים בית עסק שחורט על דיגלו פרנסה לבעליו לצד עשייה לטובת הסביבה. אנו מלווים בתי עסק בתהליכי הפרדת פסולת, קומפוסטציה וחסכון בצריכת משאבים מתוך אמונה שבעל עסק שתורם ועושה למען הסביבה, הוא בהכרח גם בעל עסק הנותן שירות טוב יותר גם ללקוחותיו.

הסברה מדלת לדלת לצורך הפרדת פסולת רטובה/אורגנית במקור

אנו עורכים הסברות מדלת לדלת לתושבים, תוך הקפדה על כך שכל משפחה תבין כיצד לבצע את ההפרדה אך חשוב לא פחות- מדוע מבוצעת ההפרדה. חשוב לנו שהתושבים יבינו מהו מקור הבעיה ומדוע העשייה שלהם (ההפרדה בבית) הינה חלק משמעותי בפתרון. 

Please reload

© 2023 by Re3 ltd.