?  איך למחזר בבית

הדברים הקטנים שעושים את ההבדל

פח לפסולת אורגנית

את הפח האורגני מקמו במקום נגיש ונוח במטבח כך שהוא יהיה לכם זמין בכל פעם שאתם מבשלים/ מנקים את המקרר מאוכל מקולקל/ מרוקנים את שאריות הארוחה, הפח נמצא לידכם, כך יהיה לכם קל להפריד. את הפח הקטן מרוקנים לקומפוסטר או לפח  האורגני הגדול בהתאם ליישוב בו אתם גרים. ברגע שתתחילו להפריד פסולת אורגנית, אתם גם תגלו כמה דברים יש לכם בפח שלא מחזרתם עד היום וכן יכולים ללכת למחזור, לא הייתם מודעים להם כיוון שה"מיץ של הזבל" צבע לכם הכל בגועל, עכשיו, הרבה יותר בקלות, תוכלו להפריד את שאר הפסולת.

 

 

 

פח למיחזור

כל ה"מתמחזרים", חומרים שניתן למחזר בהתאם לאפשרויות המחזור ברשות שלכם בקבוקי פלסטיק, עיתונים, נייר, קרטון, זכוכית, מתכת, שקיות, סוללות, טונרים, שמן משומש ודיסקים. פח אחד לכל המתמחזרים מקל על ההפרדה ו"האחסון" בבית, את המיון תעשו במרכז המיחזור בהתאם לאפשרויות המיחזור ברשות שלכם. אפשרות אחרת היא לאסוף כבר בבית את הפסולת בנפרד ולפנות אותה בנפרד. אני אישית עושה את זה בטיול עם הכלב- בחרו את הדרך שנוחה לכם, כך תצליחו להשריש הרגל. את פח ה"מתמחזרים", מקמו ליד הפח הרגיל כך שיהיה זמין ונוח, בכל פעם שאתם באים לזרוק משהו, אם פח המתמחזרים ליד הפח הרגיל, קל מאד להיזכר שזה מוצר שיכול ללכת למיחזור ולא תשליכו אותו לפח ה"רגיל".

 

פח לפסולת נייר

מקמו בחדר העבודה/ בכל חדר בו יש שימוש נרחב בנייר, פח לאיסוף נייר, כשיהיה לכם פח ייעודי אתם פתאום תגלו שיש לכם מלא נייר שלא קלטתם אותו עד היום כמו שקית סוכר מנייר, גלילי נייר טואלט ועוד מלא מוצרים, כשהפח יהיה נגיש אתם תראו שתפרידו הרבה יותר נייר.

 

 

 

פח לפסולת כללית/אחרת

כל מה שלא ניתן למחזר אצלכם ברשות או לא ניתן למחזור בכלל כגון קרטוני חלב ומיץ, כלים חד פעמיים, חיתולים, מיכלי פלסטיק קטנים כמו גבינה, חומוס וכו'. לשמחתנו "חוק האריזות" אמנם ישנה חלק מזה, אבל עד שהרשות שלכם תיכנס לעניין, אין ממש ברירה- ובכל מקרה לכו על עקרון ההפחתה ותמנעו מיצירת הפסולת  מלכתחילה (אם תשקיעו מחשבה בזמן הקניות תראו שאתם גם יכולים להימנע מהרבה מהמוצרים/אריזות שאין באפשרותכם למחזר- כך תמנעו מלקנות אותם מלכתחילה)

1
3
2
4
Please reload

© 2023 by Re3 ltd.